Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rekordowy budżet województwa śląskiego. Marszałkowskie pieniądze dla Częstochowy i okolic, nie tylko na drogi

Facebook Twitter

Województwo przyjęło przed końcem starego roku swoją uchwałę budżetową. Wydatki urzędu marszałkowskiego w 2024 r. to ponad 3,5 mld zł. Ile z nich zasili Częstochowę i okolice? 

budżet województwa śląskiego
Fot. slaskie.pl

Rekordowy budżet województwa śląskiego

Jak zawsze w przypadku zapisów inwestycyjnych znaczna część puli środków zostanie przeznaczona na drogi, w tym w regionie częstochowskim. 5,3 mln zł ma zasilić przebudowę skrzyżowania DW 786 z drogą powiatową w Wancerzowie, to teren gminy Mstów. 2,3 mln zł marszałek przeznaczy na obwodnicę Koziegłów. Gdy rozpoczną się planowane prace, roczne zapisy na ten cel będą o wiele wyższe. Prawie 25 mln zł z marszałkowskiego budżetu trafi na budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi w Lublińcu. Te prace już trwają. Możliwa jest jeszcze przebudowa DW 492 od Częstochowy w kierunku Działoszyna.

35,6 mln zł otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie. Pieniądze zasilą oddział anestezjologii i intensywnej terapii czy oddział okulistyczny, gdzie potrzebny jest nowy sprzęt. Szpital ma z wojewódzkich środków kupić nowy rezonans magnetyczny, inkubator transportowy dla częstochowskiej neonatologii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj