Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. Zgłoś się, aby współrządzić

Facebook Twitter

Zarząd naszego województwa ogłosił nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w kadencji 2024–2026. Zachęcamy młodych częstochowian aby właśnie tutaj spożytkowali swoją aktywność. 

Fot. mlodzi.slaskie.pl

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Rekrutacja kandydatów ubiegających się o mandat rozpoczęła się 22 grudnia i potrwa do 25 lutego. Obszar województwa podzielony został na 7 okręgów. Nas najbardziej interesuje okręg 6, którą objął miasto Częstochowa, a także powiaty: częstochowski, kłobucki i myszkowski. Młodzieżowy Sejmik będzie miał 5 radnych naszego regionu – 3 radnych zgłoszonych przez młodzieżowe rady gmin lub młodzieżowe rady powiatów z terenu województwa śląskiego; 1 radny zostanie wybrany przez samorządy uczniowskie szkół ponadpodstawowych lub samorządy studenckie uczelni wyższych, do tego 1 radny może być zgłoszony przez osobę fizyczną.

Ogłoszenie listy wybranych osób poznamy do 22 marca. W Młodzieżowym Sejmiku zasiądą osoby w wieku od 15 do 24 lat. Kwestią wyborów zajmuje się Departament Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj