Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków zagra z Jagiellonią Białystok, Skra podejmuje rezerwy Lecha Poznań

Facebook Twitter

Przed kibicami piłki nożnej w naszym mieście kolejny emocjonujący weekend. W sobotę (30.11) w meczu 20 kolejki 2 ligi Skra Częstochowa zagra u siebie z Lechem II Poznań. Dzień później (01.12) Raków Częstochowa w ramach 17 kolejki PKO Ekstraklasy podejmie w roli gospodarza na stadionie w Bełchatowie drużynę Jagiellonii Białystok.

Przed piłkarzami Rakowa niezwykle ciężki pojedynek. Jagiellonia to od kilku lat czołowa drużyna naszej ekstraklasy, sezon w sezon licząca się w walce o europejskie puchary. Aktualnie zajmuje 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Czołowymi postaciami w drużynie prowadzonej przez Ireneusza Mamrota są napastnicy Hiszpan Jesus Imaz i objawienie tego sezonu Patryk Klimala – obaj dotychczas zdobyli 16 bramek dla białostoczan. O sile Jagiellonii od wielu sezonów decyduje też Taras Romańczuk, Martin Pospisil i Ivan Runje.
Rywal trudny, ale przypomnijmy, że w 2 kolejce Raków Częstochowa sprawił niemałą sensację i wygrał w Białymstoku 1:0. Nasi piłkarze na pewno będą chcieli zrehabilitować się za porażkę 0:3 z Koroną w poprzedniej kolejce. Niestety wciąż kontuzjowany jest najlepszy snajper czerwono-niebieskich Felicio Brown Forbes, miejmy nadzieję, że któryś z naszych piłkarzy będzie w stanie go zastąpić w zdobywaniu bramek.
Początek meczu w niedzielę (01.12) o godzinie 12.00 na stadionie w Bełchatowie.

Skra Częstochowa sobotnim meczem z rezerwami Lecha Poznań zakończy tegoroczną rywalizację. Po ostatnich dwóch zwycięstwach (z Garbarnią Kraków i Legionovią Legionowo) sytuacja częstochowian w ligowej tabeli uległa znacznej poprawie – do wydostania się ze strefy spadkowej brakuje tylko 1 punktu. Kibice liczą na kolejne zwycięstwo, które pozwoliłoby spokojniej oczekiwać na rundę wiosenną.
Początek meczu na stadionie przy ulicy Loretańskiej o godzinie 13.00

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj