Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Raków zagra w sobotę z Legią. Biletów już nie ma…

Facebook Twitter

Raków Częstochowa zaczyna obronę fotela lidera Ekstraklasy z wysokiego C. Już jutro (19.03) nasi piłkarze zmierzą się Legią Warszawa, czyli aktualnie 11 drużyną rozgrywek.

Czeka nas mecz na szczycie, bo w rundzie wiosennej na czele tabeli są dwie drużyny, czyli Raków i Legia, które zgromadziły po 16 pkt. Tak trzeba do tego podchodzić, bo to jest forma ostatnich tygodni, a nawet miesięcy. To jest nowe rozdania i w tym rozdaniu Legia idzie równo z nami, co prawda rozegrała jeden mecz więcej, ale jednak te 16 pkt to dużo. Tak do tego meczu musimy podejść, że gramy z aktualnym mistrzem Polski, który już wyszedł z kryzysu

– o szansach w meczu z Legią Warszawa mówi trener Rakowa – Marek Papszun. Na jakich zawodników w tym spotkaniu nie będzie mógł liczyć szkoleniowiec częstochowian?

Gramy bez Racovitana i Cebuli,a le to już wiadomo, te absencje są dłuższe. Po meczu z urazami też są zawodnicy, więc ta sytuacja nie jest łatwa, ale do tego też jesteśmy przyzwyczajeni i damy sobie z tym radę. Wychodziliśmy z trudniejszych opresji.

Trener Marek Papszun wierzy w to że, głośny doping częstochowskich kibiców pomoże jego piłkarzom wygrać z Legią:

Cieszę się, że gramy u siebie. Słyszałem, że wszystkie bilety są wyprzedane, więc liczę na pewno na wsparcie naszych kibiców i dobry mecz, a przede wszystkim zwycięski. Gramy z mistrzem Polski i na pewno te mecze wzbudzają duże zainteresowanie, co też pewnie będzie widać po trybunach.

Pierwszy gwizdek w sobotę (19.03) o 15:00. Głównym arbitrem sobotniego spotkania został Szymon Marciniak. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki oraz Adam Kupsik. Sędzią technicznym wybrany został Patryk Gryckiewicz. Za system VAR odpowiedzialni będą natomiast Tomasz Musiał oraz Michał Obukowicz.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj