Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radni skrytykowali projekt budżetu na kolejny rok

Facebook Twitter

W czwartek (21.11.) radni mieli okazję wreszcie poznać projekt przyszłorocznego budżetu. Dyskusja na temat miejskich wydatków i inwestycji w roku 2014 była długa. Nie brakowało słów krytyki. Już wiadomo, że zanim budżet zostanie przyjęty, czekają go zmiany i liczne przesunięcia zapisanych kwot.

Sprawy budżetu na rok przyszły zdominowały ostatnią sesję Rady Miasta. Nie głosowano uchwały budżetowej, ale radnym zaprezentowano zapisane propozycje.

Z budżetem strasznie kiepskim, który w ogóle nie daje Częstochowie szans na rozwój. Dlatego, że jeżeli mówi się o tym budżecie, że wskaźnik inwestycyjny wynosi 18% i to jeszcze przy dużych środkach unijnych, pozyskanych jeszcze we wcześniejszych kadencjach, np. wiadukt na Jana Pawła-DK1, to ten wskaźnik bez środków unijnych byłby chyba zaledwie paroprocentowy.

– oceniał Konrad Głębocki, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Przede wszystkim brak infrastruktury lokalnej, tych małych dróg. 2010 był chyba ostatnim rokiem, kiedy budowano te drogi lokalne. W tym roku pojawiło się światełko w tunelu, pojawiło się parę takich lokalnych inwestycji, ale to cały czas jest za mało w stosunku do potrzeb miasta Częstochowy, gdzie mamy ponad 600 km dróg. Ja zawsze lubię oceniać dokumenty już po zrealizowaniu, a wiemy z wkładu budżetu z roku 2013, że on nam się nie domknie po stronie dochodowej i to w sposób znaczący, dlatego boję się, że identyczna sytuacja może nastąpić w budżecie w roku 2014.

– mówił częstochowski radny Marcin Biernat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024