Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Radio JURA w 13. liczbach na 13. urodziny

Facebook Twitter

13 lat temu Radio Jura zaczęło regularne nadawanie. To było 10 stycznia 2011 roku. Odtąd jesteśmy z Wami non stop, gramy dzięki WAM i dla WAS. Z okazji 13. urodzin mamy specjalny ranking: Radio JURA w 13. liczbach!

Radio JURA

Nadawanie regularnego programu Radio Jura rozpoczęło 10 stycznia 2011 roku. Sygnał o częstotliwości 93,8 MHz nadawany jest z komina Zakładu Elektroenergetycznego ELSEN przy ulicy Koksowej.

Rok 2011 był Międzynarodowym Rokiem Chemii i Lasów, w TVP wyemitowano 2000. odcinek serialu Klan, ostatni samochód (Chevrolet Aveo) zjechał z linii montażowej FSO, w Krakowie otwarto Muzeum Sztuki Współczesnej, a w Bielsku-Białej odsłonięto pomnik Bolka i Lolka. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Barack Obama, przybył do Polski z dwudniową oficjalną wizytą, odbył się także Narodowy Spis Powszechny. Ogólne, wstępne i podstawowe wyniki spisu zostały opublikowane przez GUS w marcu 2012 roku, w stosunku do spisu z 2002, zaobserwowano przyrost ludności faktycznie zamieszkałej w Polsce o 271 tys., przy czym liczba mężczyzn spadła o 71 tys., zaś kobiet wzrosła o 353 tys., przybyło osób z wykształceniem średnim i wyższym, wzrosła liczba osób przebywających na długotrwałej emigracji.

Radio JURA w 13. liczbach

 • Jak numer JEDEN, najbardziej ulubiony, oczekiwany, sensacyjny program radiowy w Częstochowie. To my Radio Jura:)
 • DWA jak liczba braci w naszej redakcji… Najpierw był Grzegorz Stępniewski, a później dołączył do nas jego młodszy brat Paweł.

Adrian Dobrowolski w naszym mobilnym studio. Kamper Radia Jura jeździł we wrześniu z Kasią Ficą i Pawłem Stępniewskim na pokładzie

 • Około TRZECH miesięcy mieliśmy siedzibę przy ulicy Krótkiej w Częstochowie. Tam zaczynaliśmy, stamtąd w eter poszły pierwsze wiadomości w Radiu JURA: z Częstochowy, o Częstochowie, dla Częstochowy.

Jurajski Bieg w Spódnicy, Olsztyn 2023.

 • CZWORO dzieci urodziło się w przeciągu 13 lat u pracowników Radia JURA w Częstochowie….

Balonowa Jura 2023

 • W PIĘCIU susach można pokonać schody w budynku przy Wilsona, wbiegając z parkingu do redakcji Radia Jura. Byle nie na ostatni moment przed mikrofon…

Mariusz Osyra w studio Radia Jura i jego gość w audycji Uniwersytecka Częstochowa

 • W kamienicy przy ulicy Wilsona pod numerem SZEŚĆ w centrum Częstochowy mieści się nasza redakcja.

 • Jak SIÓDMY finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbył się 10 stycznia w 1999 roku. Najnowsze informacje z częstochowskiego sztabu WOŚP są takie: „Z radością informujemy, że mamy 500 wolontariuszy”. Tegoroczny finał 28 stycznia.

 • OSIEM razy spotykaliśmy się z naszymi słuchaczami, by zrealizować sesję na potrzeby ubiegłorocznej kampanii billboardowej Radia Jura. Wyszła wspaniale!

 • DZIEWIĘĆ głosów pojawia się codziennie na 93,8 FM, to Oliwia Ciszewska i Piotrek Olszowski w poranku w programie „Rano i dobrze”, Mariusz Pucyło i jego „Muzyka wybrana dla Ciebie”, Martyna Wachtarczyk i Marek Moc to nasi popołudniowcy, jest Łukasz Jakubczyk w programie „Po godzinach” i w wieczorze reporterów, a w wiadomościach Radia Jura: Kasia Fica, Mariusz Osyra i Asia Mielimonka.

Martyna Wachtarczyk w czasie naszej letniej akcji

 • Minus DZIESIĘĆ było na termometrach w Częstochowie przedpołudniem, w dniu 13. urodzin Radia Jura.

9 stycznia 2024 było jeszcze mroźniej

 • JEDENAŚCIE wydań serwisów informacyjnych przygotowujemy dla Was codziennie, nasi dziennikarze sprawdzają dla Was wydarzenia, interwencje, newsy, słuchajcie od 7.00 do 17.00.
 • Było w tym zestawieniu o braterskich więzach, więc teraz o więzach siostrzanych… Gdy DWANAŚCIE pomnożymy raz 9,5 otrzymamy 114… A tyle kilometrów dzieli Częstochowę od Rybnika, gdzie działa bliźniacza nasza stacja Radio 90…

 • TRZYNAŚCIE lat temu ruszyło RADIO JURA

Dzięki Wam i dla WAS gramy od 13 lat

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024