Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybywa czarnych kropek. A na mapie jedna czarna kropka – to kolejna śmierć na drodze w naszym regionie

Facebook Twitter

Za nami kolejny letni weekend. Niestety na półmetku wakacji doszło do tragicznych w skutkach wypadków drogowych w Częstochowie i w naszym powiecie.

Wszystkie cztery wypadki miały miejsce w miniony piątek (30.07)

– mówi podkomisarz Sabina Chyra Giereś z Komendy Miejskiej Policji.

Przy ul. Bugajskiej kierujący Mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń 74-latka zmarła następnego dnia w szpitalu. Również w piątek przy ul. Okrzei kierujący Peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł zaraz po przewiezieniu do szpitala.

Dwie osoby nie żyją. Okoliczności przyczyny tych śmiertelnych w skutkach wypadków wyjaśnia policja i prokuratura. To jednak nie koniec zdarzeń jakie miały miejsce w miniony piątek:

W Gminie Koniecpol nietrzeźwy kierujący Suzuki wjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z pojazdem czterokołowym. W wyniku zderzenia kierujący czterokołowcem doznał obrażeń kończyny dolnej. Tego samego dnia w Woli Kiedrzyńskiej kierujący Peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu Audi, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Następnie siłą rozpędu Audi uderzyło w Renault oraz czołowo zderzyło się z MBW. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne.

W miniony weekend, jak usłyszeliśmy od podkomisarz sabiny Chyry Giereś, policjanci zatrzymali w naszym regionie 9 nietrzeźwych kierowców. Drogówka łącznie ujawniła prawie 230 wykroczeń, w tym blisko 70 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzem piratom drogowym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zabrano prawo jazdy. Od piątku do niedzieli częstochowska Komenda Policji odnotowała tez 45 kolizji.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022