Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przesłuchanie i prokuratorski zarzut dla kierowcy busa. W niedzielnym wypadku były 2 ofiary śmiertelne

Facebook Twitter

Jest prokuratorski zarzut dla kierowcy, którzy spowodował śmiertelny wypadek na A1 w minioną niedzielę (21.05.). Prawdopodobnie będzie też areszt. Mężczyzna był pijany, ale sam odniósł niewielkie obrażenia.

Tragiczny wypadek busa na A1
Fot. Policja Śląska

Prokuratorski zarzut dla kierowcy busa

W wypadku busa na autostradowej obwodnicy Częstochowy, na wysokości Łojek, kierowca uderzył w inny pojazd i bariery ochronne, po czym dachował. Dwie osoby zginęły na miejscu:

Tomasz Ozimek: W toku tego śledztwa prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa 41-letniemu mieszkańcowi Warszawy Adamowi W.. Zarzucił mu spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego dwie osoby poniosły śmierć, a jedna osoba odniosła poważne obrażenia ciała. Z wstępnych czynności śledczych wynika również, że sprawca tego wypadku znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Prokurator przesłuchał kierowcę we wtorek (23.05.) na terenie szpitala. Zachodzi podejrzenie, że 41-latek prowadził też pod wpływem narkotyków:

Tomasz Ozimek: Przesłuchany przez prokuratora Adam W. nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i wyjaśnił, że nie pamięta okoliczności wypadku. Po przesłuchaniu podejrzanego, które odbyło się na terenie szpitala w Katowicach, prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Pobrano próbkę krwi. Będzie ona zbadana pod kątem występowania środków narkotycznych. Na chwilę obecną nie dysponujemy wynikami toksykologii

– informował rzecznik prokuratury w Częstochowie, prok. Tomasz Ozimek.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj