Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przedsiębiorcza 22-latka z Lublińca. Mistrzyni internetowych oszustw

Facebook Twitter

Aż za 282 przestępstw w postaci oszustw internetowych odpowie 22-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego. Jej sprawą zajmowali się policjanci wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

Fot. lubliniec.policja.gov.pl

22-latka z Lublińca oszukała prawie 300 osób

Młoda kobieta sprzedawała za pośrednictwem internetowego portalu na FB odzież oraz akcesoria dla dzieci. O tym, że może dochodzić do przestępstwa, zawiadomił jeden z banków. Po żmudnej pracy śledczych sprawa trafiła już do prokuratury. Zbieranie materiału dowodowego trwało już od ubiegłego roku, rosła też grupa poszkodowanych osób.

Przedsiębiorcza 22-latka posiadała ponad 10 kont bankowych, na które były dokonywane wpłaty od kilku do kilkuset złotych, na podejrzane przelewy zwrócili uwagę obsługujący je bankowcy.

W całym kraju znalazły się w sumie 282 oszukane osoby, były też przypadki spoza Polski. Zakupy nie były finalizowane, a kobieta przyjmowała przedpłaty za niewysłany towar. Całe postępowanie trwało więc kilkanaście miesięcy. Zatrzymana kobieta usłyszała długą serię zarzutów i przyznała się do oszustw. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024