Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przedłużony weekend na naszych drogach: Kilkadziesiąt kolizji, ale bez wypadków

Facebook Twitter

Za nami kolejny z racji przypadającego 15 sierpnia święta, przedłużony wakacyjny weekend. To był czas wyjazdów z miasta, intensywnych działań służb mundurowych i akcji, które miały zapewnić bezpieczeństwo tysięcy pielgrzymów w Częstochowie. Komenda miejska podsumowała wydarzenia drogowe ostatnich dni.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Dominowała brawura i nieuwaga, udało się na szczęście uniknąć wypadków:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Doszło do 54 kolizji, nie odnotowaliśmy żadnego zdarzenia drogowego, w którym byłyby osoby zabite lub ranne. Policjanci z drogówki ujawnili ponad 400 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego prawie 260 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymali również 5 praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Jak informuje podkom. Sabina Chyra-Giereś, podczas akcji patrolowych wpadli zarówno piraci drogowi, jak i osoby pod wpływem. Weekend sierpniowy zdominowały właśnie wykroczenia na drogach:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: W długi sierpniowy weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego policjanci ujawnili 4 kierujących, którzy poruszali się pojazdami nie posiadając uprawnień do kierowania, zatrzymali również 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pojazdów znajdując się pod działaniem alkoholu.

Raportowała sytuacją na częstochowskich drogach rzecznik miejskiej komendy Sabina Chyra-Giereś.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023