Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa DK91: Utrudnienia na terenie gminy Poczesna podczas prac. Władze monitorują sytuację [WIDEO]

Facebook Twitter

Ważne informacje dla mieszkańców gminy Poczesna. Jak się poruszać samochodem i jakie ułatwienia przewidziano dla pasażerów komunikacji autobusowej?

Przebudowa DK91
mat. prasowe

Przebudowa DK91 – jakie utrudnienia?

W związku z przebudową na DK91 między Częstochową a Nową Wsią, wójt gminy Poczesna poinformował, że utrudnień wynikających z przebudowy drogi krajowej jest sporo, ale władze lokalne będą je cały czas monitorować.

Pojawiło się kilka zapytań od naszych słuchaczy, którzy po zmianach byli zagubieni, a korzystają na co dzień np. z komunikacji zbiorowej. Przystanek MPK dotychczas znajdujący się na wysokości bloków przy ul. Cementowej został przeniesiony ok. 200 m w stronę miasta i jest oznakowany zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu. Wykonawca uzgodnił też z częstochowskim MPK trasy przejazdów dla podmiejskich linii nr 53, 65 i 68.

Z kolei powiatowe połączenia PKS poruszają się bez objazdów. Będą jeszcze niewielkie zmiany i korekty, mieszkańcy bowiem zgłaszali potrzebę wjazdu w ul. Fabryczną dla jadących z Katowic oraz wyjazdu z tej ulicy w stronę Częstochowy. Kierunek do Katowic nie będzie możliwy – wyznaczony zostanie objazd do skrzyżowania DK 91 / ul. Handlowa. Podobnie jeśli chodzi o udrożnienie wyjazdu z ul. Leśnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024