Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa przebudowa DK91 i DK46 – terminy ukończenia nie powinny być zagrożone

Facebook Twitter

Czasu oraz mniej, a pracy nadal bardzo dużo. Czy zakończą się w terminie prace budowlane na największych drogowych inwestycjach w Częstochowie? Na pewno drogowcy będą starali się dobrze wykorzystać jesienną pogodę i kontynuować pracę, póki pozwolą na to warunki atmosferyczne.

dk91 Przebudowa DW 786

Roboty budowlane powinny zakończyć się na obu największych budowach, czyli przy DK91 i DK46 w terminach październikowych. Wtedy oddanie do użytku nastąpić może do końca listopada. Jeśli terminy się przesuną to nieznacznie, bo co do zasady udrożnienie ruchu i rozliczenie musi mieć miejsce z końcem tego roku, poinformował nas Miejski Zarząd Dróg.

Jeśli coś będzie trwało jeszcze po tym terminie, to są to albo roboty wykończeniowe, dodatkowe, związane z zielenią lub miejscowe poza głównymi kontraktami wykonawców. Te prace już nie będą generowały utrudnień w skali miasta, tak jak ma to miejsce teraz. Taka konieczność wyodrębnienia części zadania była konieczna na skrzyżowaniu z Sieroszewskiego i zjazdem z DK-91 od strony Warszawy w ul. Rakowską. W tym przypadku MZD dostało zbyt późno odstępstwa od przepisów ministerialnych, ale relacji poprzecznych w tych miejscach, przy przebudowywanej al. Wojska Polskiego, nie zabraknie. Trzecia największa aktualnie budowa, czyli przedłużenie Korfantego do Bugajskiej zakończy się znacząco przed terminem przewidzianym na jesień 2024.

Obserwujemy postępy na przebudowie al. Wojska Polskiego, o toczących się pracach informują też słuchacze. Do tematu będziemy wracać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj