Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest środowiska osób z niepełnosprawnością. Chodzi o Dom Oczami Brata

Facebook Twitter

Protest środowiska osób z niepełnosprawnością odbędzie się w czasie najbliższej sesji Rady Miasta. Rodzice osób niepełnosprawnych są zrozpaczeni...

Protest środowiska osób z niepełnosprawnością

W Częstochowie protest środowiska osób z niepełnosprawnością. Jak czytamy w wystosowanym piśmie, prezydent miasta doprowadził do braku możliwości uruchomienia Rodzinnego Domu Pomocy w Częstochowie.

Społeczność fundacji zapowiedziała protest podczas Sesji Rady Miasta, chce tematem zainteresować radnych, stosowną komisję oraz przedstawić postulaty adresowane do Prezydenta Miasta Częstochowy. Placówka miała działać od 1 stycznia 2024 roku, o co stara się Fundacja Oczami Brata. Przymiarki trwały od 4 lat, ale brak decyzji władz Częstochowy sprawi, że w Domu Oczami Brata przy ul. Brzezińskiej nie będą mogły mieszkać od nowego roku osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak informują członkowie fundacji, sytuacja tych osób jest tragiczna. Rodzice osób niepełnosprawnych są zrozpaczeni. Pół roku temu hucznie otwierano placówkę, a dziś miasto wyjaśnia brak możliwości finansowania takiej formy wsparcia. W piśmie magistratu czytamy, że jak dotąd nie został ogłoszony program rozwijania rodzinnych domów pomocy, co uniemożliwia przekazanie środków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj