Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś (16.02) protest rolników w Siewierzu. We wtorek (20.02) ogólnopolski protest w Częstochowie

Facebook Twitter

Ogólnopolski zaplanowany na wtorek (20.02.) protest rolników przyniesie znów utrudnienia w ruchu. Zapowiadają je sami protestujący, uczula na to również kierowców policja. Kłopoty z przejazdem będziemy mieć też w Częstochowie i poza nią. W Siewierzu utrudnienia również mamy dzisiaj (16.02.).

Protest rolników
fot.pixabay

Protest rolników

Od 10.00 w miejscowości Ciasna na stacji paliw przy ul. Lublinieckiej ruszył protest rolników powiatu lublinieckiego. Utrudnień spodziewajcie się na DK 11, ciągniki rolnicze wyjechały ze stacji paliw w Ciasnej do miejscowości Lisowice, gdzie na rondzie w okolicy galerii Karuzela rolnicy planują zawrócić i udać się tą samą trasą do miejscowości Ciasna. Kierowcy sugerujemy omijać DK 11 i DK 46 w rejonie Lisowic i samego Lublińca. W dzisiejszym proteście ma uczestniczyć około 70 ciągników rolniczych. Z tego samego powodu dzisiaj też utrudnienia na drodze krajowej nr 11 i nr 46 w Lisowicach i Lublińcu.

Ogólnopolski protest rolników 20 lutego ma potrwać od 8.00 do 17.00 i może skutecznie sparaliżować ruch samochodów na wielu drogach regionu.

Kolejne etapy manifestacji rolników w całym kraju planowane są we wtorek. Protest jest planowany w Świętej Annie, czyli między Przyrowem a Dąbrową Zieloną. Na północ od Częstochowy utrudnienia rolnicy spowodują w rejonie Wielunia i tutaj mają 20 lutego wyjechać maszyny rolnicze.

Wszystkie zgłoszone protesty znajdziecie na mapie, którą tworzy Instytut Gospodarki Rolnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj