Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Facebook Twitter

Nawet do 15.00 mogą potrwać utrudnienia w związku z dzisiejszym protestem rolników. Strajki odbywają się w ponad 200 miejscach w kraju.

Protest rolników w Częstochowie
fot. FB/Dolnośląska Izba Rolnicza

Protest rolników

Po godzinie 9.00 ciągniki wyjechały na drogi w powiecie kłobuckim. Utrudnień spodziewajcie się na DK43 między Lgotą a Waleńczowem. Protest prowadzą też rolnicy z gminy Przystajń na DW 494 w kierunku miejscowości Praszczyki. Jak sytuacja wygląda w powiecie częstochowskim?

Marcin Knysak: Policja apeluje zarówno do zmotoryzowanych, jak i do pieszych uczestników ruchu o rozwagę, podczas przemieszczania się na drogach naszego powiatu, w szczególności na drodze krajowej numery 91 C na odcinku Częstochowa- Kłomnice oraz na drodze wojewódzkiej numer 786 na odcinku Częstochowa -Święta Anna oraz na drodze wojewódzkiej 793 na odcinku Święta Anna – Przyrów. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i spokoju. Prosimy o zarezerwowanie sobie więcej czasu na podróż lub wybranie innej trasy.

Informuje sierżant sztab. Marcin Knysak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Rolnicy protestują też na terenie powiatu Lublinieckiego od miejscowości Ciasna na DK11 do miejscowości Lisowice na DK 46. Kolejne protesty zorganizowano w Zawierciu, Mikołowie, Tychach czy Gliwicach.

Protest rolników fot.pixabay

Protest rolników. Utrudnienia na drogach

  • W Częstochowie o 12:00 utrudnień należy się spodziewać w obrębie ronda w miejscowości Święta Anna i ronda Bolesława Wojciecha Omyły.
  • W Kłobucku w godzinach 9:00-14:00 na odcinku Drogi Wojewódzkiej 494 pomiędzy miejscowością Przystań a Praszczyki oraz na Drodze Krajowej 43 pomiędzy Waleńczowem a Lgotą.
  • W Pszczynie i Cieszynie w godzinach 10:00-14:00 utrudnienia mogą wystąpić na Drodze Krajowej 81 od Pawłowic przez Ochaby, aż do Warszowic.
  • W Zawierciu w godzinach 10:00-15:00 na Drodze Krajowej 78 utrudnień należy się spodziewać w rejonie ul. Śląskiej i Nowej.
  • W Gliwicach w godzinach 10:00 – 14:00 na Drodze Krajowej 44 od ul. Gliwickiej do Gierałtowic-Paniówki.
  • W Mikołowie w godzinach 10:00- 14:00 utrudnienia nastąpią w obrębie skrzyżowania dróg DK 44 i DK 81.
  • W Tychach od ul. Oświęcimskiej na DK44 do DK 1 kierunek Pszczyna.
  • Na terenie powiatu Lublinieckiego od miejscowości Ciasna na DK11 do miejscowości Lisowice na DK 46.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj