Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Protest rolników: dziś blokują przejście graniczne w Cieszynie-Boguszowicach [FOTO]

Facebook Twitter

Protest rolników w czwartkowy poranek na przejściu granicznym w Cieszynie. Policja jest na miejscu i kieruje kierowców na inne przejścia graniczne.

Kolejny dzień w tym tygodniu z protestami rolników w regionie. Czwartek, 22 lutego godzina 10.00 to start blokady przejścia granicznego w Cieszynie – Boguszowicach. Protest zorganizowany przez stronę czeską, do którego przyłączają się polscy rolnicy. – Wyznaczono objazdy – informuje Krzysztof Pawlik, rzecznik cieszyńskiej policji.

Krzysztof Pawlik: Samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy, w związku z tym apelujemy o wybranie tras alternatywnych, innych przejść granicznych, w tym tego najbliższego w Gorzyczkach, czy w Zwardoniu. Na drogach dojazdowych do granicy ustawione są patrole oraz inne służby będą informowały o tych utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach. Natomiast samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę pomiędzy Polską i Czechami w innych wyznaczonych miejscach – są to miejsca w Cieszynie, Lesznej Górnej, Kaczycach, Marklowicach.

Protest ma zakończyć się o 13.00, choć mundurowi uprzedzają, że ta godzina może ulec zmianie.

Protest rolników w Cieszynie-Boguszowicach. Zdjęcia

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj