Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Promenada Śródmiejska nagrodzona

Facebook Twitter

Promenada Śródmiejska im. Kory Jackowskiej została nagrodzona. Jej projekt przypadł do gustu fachowcom. Częstochowska inwestycja została doceniona przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w ramach ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Co urzekło jury? 

fot. czestochowa.pl

Wykonanie Promenady Śródmiejskiej oceniono jako znaczący wkład w rozwój miasta. Szczególnie że była elementem rewitalizacji istotnym dla całej dzielnicy Trzech Wieszczów. Zagospodarowano wcześniej nieużytkowany i zaniedbany teren, w faktycznie dość oryginalny sposób, gościnny dla wszystkich. Kapituła konkursu wsparta inspektorami budowlanymi najbardziej doceniła to, że przy jej projektowaniu wzięto pod uwagę potrzeby osób w przeróżnym wieku, w tym także osób z niepełnosprawnościami.

fot. czestochowa.pl

W ramach przeprowadzonej inwestycji zostały wydzielone strefy o odrębnych funkcjach: wypoczynku czynnego, cichego oraz integracji społecznej. W związku z tym mieszkańcy zyskali nieszablonowe miejsce wypoczynku i rekreacji w centrum Częstochowy. Tak czytamy w uzasadnieniu decyzji. Kto jeszcze z promenady nie korzystał, warto by to docenione miejsce odwiedził.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj