Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Program 500+: Beneficjenci dopytują o wyższe świadczenie w ZUS-ie

Facebook Twitter

Beneficjenci programu 500+ dopytują coraz częściej o wyższe świadczenie, zapowiadane przez rząd. Tymczasem kwota nie wzrosła uspokaja i wyjaśnia częstochowski ZUS. Pytania faktycznie się powtarzają, przyznaje regionalny rzecznik instytucji.

Program 500+
Fot. gov.pl

Program 500+. Czy będzie wyższe świadczenie?

Nie zmieniła się kwota i zasady wypłacania świadczenia wychowawczego, czytamy w oficjalnym komunikacie. W ramach programu Rodzina 500 Plus ZUS nadal przelewa 500 zł na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Ale jednocześnie instytucja reaguje na coraz liczniejsze pytania o kwotę wypłacaną z tytułu świadczenia wychowawczego. Nie ma żadnych nowych kwot oraz zasad w procesie przyznawania i wypłacania 500+. Stawka przekazywana na konta rodziców bądź opiekunów nie zmieniła się. Nie wynosi ani 800 złotych, ani 600 złotych, tylko niezmiennie 500 złotych.

Pojawiające się głosy jakoby ZUS wypłacał podwyższone świadczenie są nieprawdziwe

– informuje nas rzecznik prasowy ZUS-u. Wyjaśnia, że jeżeli pojawią się przepisy zwiększające wysokość świadczenia dla rodzin, które zostaną uchwalone przepisami i wejdą w życie, to wówczas Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie je realizował.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024