Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad milion wniosków o 800 plus na kolejny okres rozliczeniowy

Facebook Twitter

Zgodnie z informacją przekazaną przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, od czwartku 1 lutego można składać wnioski o przyznanie świadczenia 800 plus na nowy okres rozliczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2024 roku i potrwa do 31 maja 2025 roku. Wnioski można składać przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS.

800 plus

800 plus

Według informacji podanych przez Rzecznika Prasowego ZUS, już w pierwszych kilku dniach przyjęto ponad milion wniosków o świadczenie 800 plus dla ponad 1,7 miliona dzieci. Żebrowski zauważył, że nabór wniosków ruszył bez żadnych problemów.

Jeżeli wniosek na nowy okres świadczeniowy zostanie złożony od 1 lutego do 30 czerwca, ZUS przyzna prawo do świadczenia od początku okresu, czyli od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego. Natomiast gdy wniosek zostanie złożony po 30 czerwca, prawo do świadczenia zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu świadczeniowego.

Komu przysługuje świadczenie?

Warto również podkreślić, że świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, niezależnie od osiąganych dochodów. Od 1 stycznia 2024 roku kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Ważne jest, że kwota ta zmienia się automatycznie, co oznacza, że nie trzeba składać dodatkowych wniosków.

Pozostałe zasady przyznawania świadczenia wychowawczego pozostają bez zmian.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024