Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

mLegitymacja polecana seniorom. Nie trzeba nosić plastikowej karty

ZUS w Częstochowie poleca emerytom i rencistom elektroniczną legitymację to mLegitymacja, którą można pobrać w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Wypłata trzynastych emerytur
mat. prasowe/ Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Szacowany czas czytania: 00:42

Dzięki mLegitymacji można m.in. udowodnić prawo do świadczeń zdrowotnych i skorzystać z przysługujących ulg, jak zniżki na bilety, dodatkowe rabaty i ulgi na leki dla seniorów. Wystarczy pokazać ją w telefonie.

mLegitymacja polecana seniorom

 Nasi klienci przekonują się do elektronicznego dokumentu legitymacji emeryta-rencisty. Tylko w maju mLegitymację pobrało ponad 20 tys. świadczeniobiorców z ZUS. Od początku korzysta z niej ponad 413,5 tys. osób

– mówi Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Cyfrowa legitymacja działa od stycznia tego roku, emeryci czy renciści dzięki temu nie muszą nosić przy sobie plastikowego dokumentu. Oczywiście nadal honorowana jest zarówno tradycyjna jak i cyfrowa wersja ZUS-owskiej legitymacji.

Czytaj także:

REKLAMA