Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prognoza pogody na weekend. Jaka pogoda przed nami?

Facebook Twitter

Pogodę w piątek kształtował będzie wyż znad Białorusi, a w sobotę i niedzielę płytka zatoka z frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Wysp Brytyjskich. Sprawdź szczegóły od synoptyków z IMGW.

Pogoda dla Częstochowy. Sprawdzamy prognozy

Piątek (14.10)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska początkowo będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi, ale po południu nad Polskę nasunie się płytka zatoka związana z niżem nad Morzem Norweskim. Zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie z południowego zachodu. Ciśnienie będzie wolno spadać.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich Sudetów od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, w Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, południowo-zachodni.

Sobota (15.10)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu na wschód będzie przemieszczał się układ frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu i południa nadal będzie napływało ciepłe powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na wschodzie regionu. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich Sudetów około 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W Częstochowie 17°C

Niedziela (16.10)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie w zasięgu zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, związanej z niżem znad północnej Skandynawii. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego
Zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

Częstochowa 19°C

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024