Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zarząd Dróg Wojewódzkich ostrzega: Spodziewamy się drastycznego pogorszenia warunków drogowych

Facebook Twitter

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ostrzega kierowców: od niedzieli warunki na drogach mogą się znacznie pogorszyć

Alert pogodowy Zarząd Dróg Wojewódzkich Alert pogodowy Śliskie drogi

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach spogląda na prognozy pogody i ostrzega: w niedzielę, 7 stycznia br. od wczesnych godzin porannych, w całym województwie spodziewany jest spadek temperatury powietrza poniżej zera. Jednocześnie spadnie śnieg. Spowoduje to drastyczne pogorszenie warunków drogowych.

Zima zaskoczy drogowców

Fot. GDDKiA

Ale jak zapewniają drogowcy – na pogorszenie warunków służby przygotowują się najlepiej jak mogą.

Wszystkie ekipy zimowego utrzymania na drogach wojewódzkich będą intensywnie pracować. Na drogi administrowane przez ZDW w Katowicach wyjedzie ok. 400 pługów, piaskarek i innych pojazdów. Trzeba jednak mieć świadomość, że przywrócenie komfortowych, jak na tę porę roku, warunków poruszania się po drogach może zająć do sześciu godzin po ustaniu opadów

– zastrzegają pracownicy ZDW w Katowicach prosząc jednocześnie wszystkich kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak w sobotę 6 stycznia wyglądają warunki drogowe w Polsce?

Jak poinformowali drogowcy, kierowcy muszą liczyć się ze śliską nawierzchnią lub błotem pośniegowym na terenie województw: zachodniopomorskiego na: dk 31 odc. Szczecin–Chojna, dk 13 odc. Kołbaskowo–Szczecin, podlaskiego na: dk 19 odc. Siemiatycze – Bielsk Podlaski, mazowieckiego na: dk 63 gr. woj. lubelskiego – gr. woj. podlaskiego, dk 2 odc. Kałuszyn – gr. woj. lubelskiego, lubelskiego na: dk 76 w granicach województwa, dk 63 w granicach województwa, dk 2 w granicach województwa, dk 19 odc. Międzyrzec Podlaski–Kock.

Opady śniegu mogą utrudniać kierowcom jazdę na terenie województwa: kujawsko–pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego. Opady deszczu lub mżawki występują na terenie województwa: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego.

Mgła występuje na terenie województwa: śląskiego, małopolskiego, warmińsko – mazurskiego, dolnośląskiego, lubuskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w dzień na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie na ogół duże i całkowite, tylko na północy i północnym wschodzie kraju większe przejaśnienia i rozpogodzenia. W północnej połowie kraju miejscami opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu, a miejscami również opady marznące powodujące gołoledź.

Wysoko w Tatrach opady śniegu. Na południu miejscami suma opadów deszczu do około 10 mm. Temperatura maksymalna od -5 st. C na północnym wschodzie, około -1 st. C w centrum do 1°C, 3 st. C na południowym zachodzie i 4 st. C, 7 st. C na południowym wschodzie. Pod koniec dnia miejscami na południu oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr słaby i umiarkowany, w południowej połowie kraju miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj