Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pogoda dla Częstochowy. Sprawdzamy prognozy

Facebook Twitter

Pogoda dla Torunia: dziś (8.10) zimna, ale pogodna niedziela w całym kraju. Deszcz i silny wiatr tylko na północnym wschodzie. Co dalej? Sprawdzamy przewidywania synoptyków. 

Pogoda dla Częstochowy. Sprawdzamy prognozy

Pogoda dla Częstochowy i całego kraju. Niedziela

W niedzielę po południu w większości kraju panować będzie słoneczna pogoda. Jedynie na północnym wschodzie spodziewane są przelotne opady deszczu lub krupy śnieżnej, a także wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatury będą się kształtować wokół 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 11 stopni w centrum kraju i 14 stopni na zachodzie.

Wiatr w większości kraju będzie słaby i umiarkowany, natomiast na północno-wschodnim obszarze Polski będzie dość silny, osiągając w porywach prędkość nawet 65 km/h. Na wschodnim wybrzeżu, Warmii, Mazurach i Podlasiu wiatr będzie silny, osiągając prędkość do 40 km/h, a w porywach nawet 85 km/h. Kierunek wiatru będzie północno-zachodni.

Pogoda dla Częstochowy i całego kraju. Najbliższa noc

W pierwszej połowie nocy przewiduje się pogodę bezchmurną, jedynie na północnym wschodzie zanikają przelotne opady deszczu. Natomiast w drugiej połowie nocy z zachodu nadciągnie duże zachmurzenie oraz opady deszczu.

Temperatury minimalne w nocy wyniosą od 1 stopnia na wschodzie kraju, w centrum i na Pomorzu. W tych regionach można się spodziewać także przygruntowych przymrozków, których temperatura może spaść nawet do -2 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie temperatury wyniosą około 6 stopni, oraz na wybrzeżu, gdzie termometry wskażą 9 stopni.

Wiatr w nocy będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Jedynie na wschodzie kraju, szczególnie na Podlasiu, można spodziewać się porywistego wiatru osiągającego prędkość do 60 km/h.

/PAP

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj