Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Premier Mateusz Morawiecki otworzył nową strzelnicę sportową w Myszkowie

Facebook Twitter

Pneumatyczna Strzelnica Sportowa w Myszkowie oficjalnie została oddana do użytku. Miejsce do ćwiczeń ze strzelectwa znajduje się na terenie Zespołu Szkół nr 1 i powstało w ramach rządowego programu „Strzelnica w powiecie”.

Obiekt otworzył premier Mateusz Morawiecki:

Mateusz Morawiecki: Jednym z elementów bardzo szeroko zakrojonego programu budowy i wzmacniania obronności jest oczywiście umacnianie siły polskiej armii. Wzmocnienie jej działania odbywać się będzie, tak jak do tej pory, przez wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego i do części społeczeństwa obywatelskiego należy także program, który rozpoczęliśmy już jakiś czas temu, „Strzelnica w każdym powiecie”.

Podczas otwarcia szef rządu oddał też kilka strzałów do celu z karabinu pneumatycznego:

Mateusz Morawiecki: W Myszkowie i powiecie myszkowskim mamy już strzelnicę pneumatyczną, nie trzeba było nawet nakładać słuchawek podczas strzału. Wcześniej byłem nieraz na strzelnicy, to pamiętam, jak to wyglądało. Oczywiście każda strzelnica jest potrzebna, ale te nowoczesne, które będą dostępne dla wszystkich mieszkańców, to jest coś, na co dzisiaj stawiamy.

fot. facebook.com/MorawieckiPL

Żyjemy w niebezpiecznych i niespokojnych czasach, dlatego podczas pobytu w Myszkowie, premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że umiejętności strzeleckie będą nam przydatne tylko w takich miejscach jak strzelnice sportowe.

Mateusz Morawiecki: Życzymy sobie pokoju, ale jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny. Musimy być na tyle silnie uzbrojeni, żeby odstraszać przeciwnika. Nasza armia musi być taka silna, żeby najlepiej nie musiała być nigdy użyta, sprawdzona w boju, a całe społeczeństwo obywatelskie przeszkolone, także dzięki tego typu strzelnicom, jak ta tutaj w Myszkowie.

Podczas wizyty w Myszkowie premier RP odsłonił także mural upamiętniający kapitana Jerzego Kurpińskiego.

fot. facebook.com/MorawieckiPL

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022