Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prawie 500 zawodników przebiegło tegoroczną Przełajową Ósemkę

Facebook Twitter

Prawie 500 zawodników przebiegło tegoroczną Przełajową Ósemkę w Blachowni. Dla uczestników, największym walorem była malownicza trasa, wytyczona w zielonych, leśnych terenach blisko miejskiego zalewu.

fot. Pixabay

Główny organizator biegu Jacek Chudy podsumowuje:

Jacek Chudy: Piękne walory, jeśli chodzi o przyrodę i piękne lasy, ścieki, ta forma rekreacji pokazuje walory przyrodnicze Blachowni, piękno terenów leśnych, terenów po rewitalizacji, także wszystko się zamknęło. Jest nas prawie 400 osób, w tym 67 dzieci.

Najlepszy na mecie okazał się Mateusz Pawełczak ze Złochowic, zwycięzca zasadniczego biegu. Była też rywalizacja w nordic walking oraz przełajowy bieg z udziałem dzieci. Całe rodziny mogły sprawdzić się w tej popularnej każdego roku imprezie:

Jacek Chudy: W święcie biegowym, nordicowym i biegu dzieci, jak zawsze w Blachowni trasą tunelową w pięknym lesie, który – jak się zaczynało – był bardzo mały, a teraz jest już bardzo duży, jest szpaler zrobiony

– mówił Jacek Chudy, organizator jubileuszowej XX Przełajowej Ósemki i Mistrzostw Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking. Kolejna edycja zapewne za rok.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023