Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powstanie Ośrodek Wsparcia Dzieci i Relacji Rodzinnych w Częstochowie. Warto pomóc w przygotowaniach

Facebook Twitter

Stowarzyszenie ETOH tworzy pierwszy w mieście Ośrodek Wsparcia Dzieci i Relacji Rodzinnych. Jak informowaliśmy już w czerwcu placówka ma stworzyć miejsce przyjazne dzieciom oraz ich rodzicom, które pomagałoby w rozwiązywaniu konfliktów w rodzinie.

Ośrodek Wsparcia Dzieci i Relacji Rodzinnych w Częstochowie

Tam ma skupiać się działalność instytucji udzielających pomocy dzieciom przy współpracy z wymiarem sprawiedliwości:

Dawid Sztajner: Placówka ta miałaby monitorować relacje dziecka z rodzicami, którzy zostali skierowani z sądu do placówki, żeby odbywać np. widzenia. Ma to aspekt dwutorowy. Pierwszym torem jest właśnie zadbanie o to, żeby te relacje z dziećmi rozwijały się w sposób właściwy, żeby konflikt rodziców nie wpłynął na funkcjonowanie dziecka. Żeby w przypadku przemocy, żeby komfort wizyt czy to ojca, czy to matki był jak najwyższy i jak najbardziej efektywny, jeżeli chodzi o budowanie relacji z dzieckiem. Coraz częściej spotykamy się z zjawiskiem alienacji rodzicielskiej i ta placówka ma być odpowiedzią również na ten problem.

– mówił nam prezes częstochowskiego Stowarzyszenia ETOH Dawid Sztajner. Pomysłodawcy stworzenia ośrodka uruchomili zbiórkę z przeznaczeniem na remont i dostosowanie lokalu do potrzeb Ośrodka Wsparcia Dzieci i Relacji Rodzinnych oraz na jego przyszłe funkcjonowanie. Inicjatywa w naszym mieście jest związana z tzw. „Ustawą Kamilka”, która ma zapewnić skuteczniejszą ochronę dzieci przed przemocą.

Zbiórka: Pomagam.pl/DOŚĆ przemocy wobec dzieci

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023