Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności ma już nową siedzibę, na Kucelinie

Facebook Twitter

Teoretycznie lepszą, z dobrymi warunkami lokalowymi, ale jeszcze bardziej niż dotąd oddaloną od centrum. Na to skarżą się zainteresowani. Od 7 sierpnia zespół oraz lekarze orzekający funkcjonują przy alei Pokoju 44.

Orzeczenia o niepełnosprawności
Fot. czestochowa.pl

Jak zaznacza magistrat dojazd do niej nie powinien sprawiać jednak trudności.

Grażyna Stramska-Świerczyńska: Warunki, jakie staraliśmy się stworzyć dla naszych mieszkańców są bardzo dobre, bowiem dojazd do budynku możliwy jest tramwajem i trzema autobusami. Docelowo będą modernizacje w kierunku właśnie naprawy tej nawierzchni plus torowiska tramwajowego, więc takie działania również docelowo i myślę, że to w krótkiej perspektywie czasu będą zapewnione.

– mówi Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowa. Postanowiliśmy zapytać interesantów, co sądzą o nowej lokalizacji:

Siedziba Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności została przeniesiona z al. Niepodległości po tym jak właściciel budynku nie przedłużył miastu dzierżawy. Była to okazja do zmian i poprawy, oraz zapewnienia udogodnień dla klientów. Dzięki temu poprawi się zarówno jakość obsługi jak i warunki pracy zespołu.

Grażyna Stramska-Świerczyńska: Samo wejście do budynku, gdzie jest podjazd dla osób niepełnosprawnych. Właściwie w dwóch miejscach. Gdzie są dwie windy, szerokie korytarze, jasny, przestronny. Myślę, że naprawdę w porównaniu z tym co było na Niepodległości, gdzie były niskie pomieszczenia, wąski korytarz, ciemny, duszno, tu komfort obsługi mieszkańców oraz pracy pracowników jest o wiele korzystniejszy. Ponadto tutaj też jest bezpłatny parking.

– dodaje naczelnik Wydziału Zdrowia – Grażyna Stramska-Świerczyńska. Zdaniem osób, które odwiedziły już nową siedzibę, głównym problemem pozostaje jej oddalenie od centrum miasta. Nie wszyscy też wiedzieli w porę o zmianie adresu…

Pytaliśmy z naszym mikrofonem osoby odwiedzające Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Przypomnijmy pracuje już od kilku dni przy al. Pokoju 44.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj