Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Posłanka z Częstochowy Izabela Leszczyna ministrem zdrowia w rządzie Donalda Tuska

Facebook Twitter

Posłanka z naszego regionu - Izabela Leszczyna ministrem zdrowia. - Pokaże jak mądrze i skutecznie gospodarować pieniędzmi - mówił w Sejmie nowy szef rządu.

Izabela Leszczyna ministrem zdrowia

Częstochowska posłanka Izabela Leszczyna nowym Ministrem Zdrowia. Podczas wygłaszania dzisiaj (12.12.) swojego expose w Sejmie, premier Donald Tusk wskazał ją jako gotową do objęcia tego trudnego resortu.

Donald Tusk: Pani Izabela Leszczyna będzie sprawowała urząd ministra zdrowia. Moje doświadczenie mówi, że kluczową sprawą w skutecznej ochronie zdrowia jest oczywiście mądre, zdecydowane dysponowanie finansami publicznymi. Wielu z was sądziło, że pani przyszła minister Izabela Leszczyna będzie odpowiedzialna za finanse. Pieniądze publiczne, które są zaangażowane i będą zaangażowane w jeszcze większym stopniu w ochronę zdrowia, to jest jak budżet średniego państwa w Europie i wymagają nadzwyczajnej kompetencji ale też empatii i zrozumienia.

Podczas loterii nazwisk na ministrów w nowym rządzie, kandydatura Izabeli Leszczyny pojawiała się też wśród typów do fotela Ministra Finansów. Ma szefować jednak resortowi zdrowia, potwierdza przyszły szef rządu.

Donald Tusk: Poseł Izabela Leszczyna powiedziała tak: biorę to na swoje barki, to od razu wiedziałem, że to nie jest misja straceńcza i że dzięki pani poseł Leszczynie damy radę. Ludzie w Polsce zobaczą, że można naprawdę mądrze, skutecznie wykorzystywać te gigantyczne środki finansowe, jakie powinny służyć skutecznie ochronie zdrowia oraz pacjentom i pacjentkom.

Powiedział dziś podczas przedstawiania swojego rządu przyszły premier Donald Tusk.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024