Popis Zwolaka w meczu Rakowa z Jagiellonią. Posłuchaj pomeczowych komentarzy

Na taki początek nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy liczyli kibice Rakowa. Częstochowscy piłkarze pokonali w sobotę (22.07) na stadionie przy Limanowskiego Jagiellonię Białystok 3:0. Mecz obejrzało z trybun ponad 5 tys. 300 osób.

Popis Zwolaka w meczu Rakowa z Jagiellonią

Dwa trafienia zaliczył Łukasz Zwoliński. Na listę strzelców wpisał się też Bartosz Nowak, posłuchajcie jak pomocnik Rakowa podsumował to inauguracyjne spotkanie:

Bartosz Nowak: Przede wszystkim chcieliśmy dobrze zacząć, chcieliśmy pokazać się z dobrej strony i trzeba też zbierać punkty. Z każdym meczem coraz lepiej wyglądaliśmy, coraz więcej potrafiliśmy pokazać. Fajny prognostyk przed tymi dwoma najważniejszymi meczami.

– tak cieszyli się w szatni po wygranej piłkarze Rakowa. W pierwszej połowie mecz nie był porywający, w drugiej- częstochowianie pokazali, że są w znakomitej formie:

Dawid Szwarga: Jesteśmy usatysfakcjonowani nie tylko z wyniku w tym spotkaniu, ale również z faktu, jak kontrolowaliśmy mecz. Prosiłem zespół przed tym spotkaniem, żeby w obronie pracowali przede wszystkim dla drużyny, nie tylko dla siebie. Pracować na tyle dobrze, żeby Jagiellonia nie stworzyła sytuacji, co nam się udało. Może pierwsza połowa nie była idealna w naszym wykonaniu, była dobra, zwłaszcza dzięki organizacji gry. Druga część spotkania, w różnych fazach gry potrafiliśmy kontrolować to spotkanie i z tego jestem bardzo zadowolony

– dodaje trener Dawid Szwarga. O kolejne ligowe punkty Medaliki zagrają w sobotę, 5 sierpnia z Wartą Poznań. Emocje przy Limanowskiego 83 czekają nas już w najbliższą środę w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Karabachem Agdam. Wszystkie bilety na to spotkanie zostały wyprzedane. Pierwszy gwizdek o 20.15.