Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poniedziałkowy wybuch gazu w jednym z domów przy Powstańców Warszawy. Nikt nie ucierpiał

Facebook Twitter

Wybuch gazu miał miejsce w jednym z domów w Częstochowie w poniedziałkowy wieczór (23.08.). Do tej groźnej sytuacji doszło w dzielnicy Dźbów. Przyczyną jest prawdopodobnie wyciek gazu, który zgromadził się w jednym z pomieszczeń.

wypadek w kokawie Utrudnienia w ruchu w Częstochowie

Na miejscu interweniowali strażacy, nikomu nic się nie stało.

Wczoraj po godz. 20 stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie otrzymało informację o wybuchu gazu w jednym z domów jednorodzinnych w Częstochowie przy ul. Powstańców Warszawy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, iż w domu jednorodzinnym prawdopodobnie doszło do wybuchu nagromadzonego gazu propan butan z butli 11-kilogramowej w pomieszczeniu kuchennym.

Jak mówi Kamil Dzwonnik z częstochowskiej straży pożarnej, w mieszkaniu w tym czasie przebywała kobieta. Nie odniosła obrażeń. Gazu nie było zbyt dużo, dlatego zniszczenia nie naruszyły budynku:

W skutek zdarzenia nie doszło do uszkodzeń konstrukcyjnych budynku, natomiast zostały uszkodzone meble, wyposażenie znajdujące się w tym pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o uczestników zdarzenia, to znajdowała się tam jedna osoba. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu zdecydował o pozostawieniu te osoby na miejscu.

Wczorajsze zdarzenie relacjonował nam mł. bryg. Kamil Dzwonnik, rzecznik częstochowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024