Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika Częstochowska: O kobietach na rynku pracy, w życiu społecznym i ich roli na tle Europy

Facebook Twitter

Z okazji święta 8 marca, Politechnika przygotowała "Forum: Kobieta między przestrzenią prywatną a publiczną". To swoista kontynuacja projektu Smart City i konferencji, która gościła w Częstochowie.

Politechnika Częstochowska
fot.wz.pcz.pl/

Politechnika Częstochowska przygotowała „Forum: Kobieta między przestrzenią prywatną a publiczną”

Agata Mesjasz-Lech: Kobiety pełnią coraz więcej takich ról biznesowych, nie tylko tych społecznych. Ostatnio przeczytałam, że w Polsce mamy największy odsetek w UE kobiet z wykształceniem wyższym. Myślę, że to też pokazuje, jaka jest ich rola, jaka jest ich ranga. Będziemy mówić o zaangażowaniu kobiet w rozwój nauki i przemysłu, a myślę, że to ma bezpośredni związek ze wdrażaniem wszystkich technologii, które pomagają nam budować koncepcję smart city.

Głównym tematem forum i dyskusji była rosnąca rola kobiet w życiu społecznym, nauce i otoczeniu gospodarczym, mówiła prof. Agata Mesjasz-Lech z częstochowskiej Politechniki. Włączyły się rozmaite gremia, m.in. Amazonki Częstochowskie:

Elżbieta Radecka: Próbujemy zachęcić panie, panów zresztą też, do nauki samokontroli badania piersi i tutaj na naszym stoisku mamy fantomy piersi, mamy ulotki, uczymy wszystkie panie, w jaki sposób badać piersi. My nie jesteśmy organizacją medyczną, ale jesteśmy takim wsparciem psychicznym. Zachęcamy wszystkie panie do przychodzenia do stowarzyszenia, które mieści się przy  al. Pokoju 13.

Zaprasza Elżbieta Radecka ze Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki. Na terenie uczelni przygotowane zostały miasteczka zdrowia, były porady, konsultacje i szeroko rozumiana profilaktyka. Do tego stoiska edukacyjne promujące zdrowy styl życia i eko zachowania.

Pokazujemy wszystkim osobom, które są zainteresowane, że prawidłowe oczyszczenie ścieków, dbanie o odpowiednią segregację śmieci, o recykling, jest w stanie wpłynąć w znaczącym stopniu na nasz komfort życia. Pokazujemy wykorzystanie różnych złóż naturalnych w tym węgla aktywnego albo bio węgla do oczyszczania wody, co też wykorzystujemy w naszych domach, wykorzystując chociażby te małe filtry, natomiast jest to też niezwykle ważne w procesach oczyszczania wody na dużą skalę.

Dodawały studentki z Koła Naukowego Politechniki Częstochowskiej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024