Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika Częstochowska nawiązała współpracę z Agencją Energii Jądrowej OECD w Paryżu

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska nawiązała współpracę z Agencją Energii Jądrowej OECD. To organizacja europejska z siedzibą w Paryżu koordynująca międzyrządowe działania w zakresie pokojowego wykorzystania energii jądrowej. Na czym będzie polegała współpraca?

Święto Politechniki Częstochowskiej, Kursy przygotowawcze do matury na Politechnice Częstochowskiej
fot. facebook.com/politechnikaczestochowskaPCz

Politechnika Częstochowska

Politechnika Częstochowska za pośrednictwem Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska uzyskała dostęp do unikalnych danych jądrowych pochodzących z ośrodków z całego świata, a także licznych kodów komputerowych wykorzystywanych między innymi w analizach bezpieczeństwa oraz pracy reaktorów jądrowych.

Jak informuje częstochowska uczelnia: Korzystanie z doświadczeń oraz praktyk państw z rozwiniętym sektorem jądrowym, stanowi ważny element w rozwoju polskiej nauki i kształceniu kadr na potrzeby realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Współpracą z ramienia Politechniki Częstochowskiej kieruje Pełnomocnik Rektora PCz ds. Energetyki Jądrowej, dr hab. inż. Paweł Mirka, Prof. PCz z Wydziału Infrastruktury i Środowiska. Warto podkreślić, że Politechnika, w najbliższym czasie planuje uruchomienie kształcenia na kierunku Energetyka jądrowa.

Źródło: Politechnika Częstochowska

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj