Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjni łowcy głów zatrzymali Ukrainkę poszukiwaną przez Interpol

Facebook Twitter

Policyjni łowcy głów

Julia Kidawa z Częstochowy Wybory samorządowe 2024, pilotowali auto z rodzącą kobietą Policja szuka świadków zdarzenia Policja szuka pomocy mieszkańców Zaginiona kobieta z Kłomnic

Policyjni  łowcy głów zatrzymali ukraińską kobietę poszukiwaną czerwoną notą Interpolu za handel ludźmi. Została ona zatrzymana na terenie magazynu jednej z firm kurierskich w Sosnowcu. Kobieta była bardzo zaskoczona i nie stawiała oporu. Jak się okazało, 56-latka często zmieniała adres zamieszkania, aby uniknąć schwytania.

Według informacji przekazanych przez śląską policję, kobieta była poszukiwana na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez sąd ukraiński. Oskarżono ją o czyn zgodnie z art. 149 kodeksu ukraińskiego, który odpowiada polskiemu artykułowi 189a kodeksu karnego, dotyczącego handlu ludźmi.

Po zatrzymaniu, 56-latka została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, a następnie do Sądu Okręgowego w tym samym mieście. Wobec niej zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kobieta została przesłuchana przez prokuratora i sąd zgodził się na jej areszt na siedem dni. Następnie strona ukraińska złożyła wniosek o przedłużenie aresztowania na okres 40 dni oraz o ekstradycję. Jeżeli sąd się na to zgodzi, Ukrainka zostanie przesłuchana ponownie i będzie miała okazję odnieść się do zarzutów. Kolejny wniosek o przedłużenie aresztowania zostanie złożony przez prokuraturę, a ostateczną decyzję w sprawie wydania osoby podejmie Minister Sprawiedliwości.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024