Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjant z Lublińca uratował życie starszemu mężczyźnie. Był po służbie

Facebook Twitter

Policjant z Lublińca wraz z żoną, wspierani jeszcze przez będącego w okolicy strażaka, uratowali życie starszemu mężczyźnie, który osunął się nagle na ulicy na ziemię.

Pijana matka za kierownicą autystyczny chłopiec Ucieczka z komisariatu

Policjant z Lublińca, w czasie wolnym od służby ruszył z pomocą mężczyźnie, który stracił przytomność i nie dawał oznak życia. Policjant szybko ocenił sytuację i natychmiast podjął reanimację. Dzięki udzielonej pomocy, mężczyźnie powróciły czynności życiowe 89-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ul. Wyszyńskiego w Lublińcu. Mł. asp. Michał Kaczmarek po zakończonej służbie szedł tamtędy z żoną. Policjant zauważył starszą kobietę, która próbowała pomóc mężczyźnie idącemu o lasce dojść do ławki, lecz w pewnej chwili starszy mężczyzna osunął się na ziemię. Widząc całą sytuację, stróż prawa natychmiast ruszył na pomoc. Mężczyzna nie dawał oznak życia, więc policjant przystąpił do udzielania mu pierwszej pomocy. W tym samym czasie żona mundurowego dzwoniła po pogotowie ratunkowe. Całe zdarzenie zauważył również przechodzący ulicą strażak, który miał dzień wolny od służby, jednak bez chwili zastanowienia on również przystąpił do pomocy przy ratowaniu życia i zdrowia leżącego mężczyzny. Dzięki pomocy mundurowych, starszy człowiek odzyskał przytomność, a ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce przetransportowali 89-latka do szpitala.

Mł. asp. Michał Kaczmarek w Policji pracuje od 13 lat. Przez pierwsze 6 lat służył w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym lublinieckiej komendy, a od 2017 roku jest policjantem pionu kryminalnego tejże komendy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj