Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Częstochowska policja apeluje! Świąteczna gorączka sprzyja kradzieżom

Facebook Twitter

Częstochowska policja podkreśla, że w okresie świątecznym szczególnie narażeni jesteśmy na ataki złodziejów i włamywaczy. Oni nie próżnują!

Śląska Policja

Co roku przed okresem świątecznym, mundurowi odnotowują wzrost włamań i kradzieży. Częstochowska policja przypomina co robić, aby w czasie zakupów zadbać o swoje mienie i bezpieczeństwo. Okres przygotowań to niestety czas wzmożonej aktywności kieszonkowców.

Przed świętami złodzieje wykorzystują nasz pośpiech i rozkojarzenie, jak przypominają kryminalni – panujący wszędzie tłok, szczególnie w supermarketach, na targowiskach, czy w autobusach komunikacji miejskiej, powoduje, że jesteśmy łatwiejszą ofiarą dla złodziei. Dlatego też powinniśmy odpowiednio zabezpieczać swoje rzeczy. Telefon, czy portfel należy nosić w wewnętrznych kieszeniach, absolutnie nie w tylnej kieszeni spodni. Jeżeli wkładamy je do plecaka, czy torby, pamiętajmy, aby nosić je przed sobą.

Nie wolno też zapisywać numeru PIN i przechowywać go razem z kartą bankową. Z kolei w samochodzie nie pozostawiajmy żadnych rzeczy, które mogłyby skusić złodziei. Nie zostawiajmy saszetek czy urządzeń elektronicznych na siedzeniach, półkach i w widocznych miejscach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj