Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci z Kłomnic dostali nowoczesny alkomat

Facebook Twitter

Policjanci z Kłomnic z jeszcze większą intensywnością łapać będą kierowców, który wsiadają za kółko na podwójnym gazie. Właśnie dostali nowoczesny alkomat.

Policjanci z Kłomnic
slaska.policja.gov.pl

Policjanci z Kłomnic otrzymali nowoczesny sprzęt służący do kontroli stanu trzeźwości. Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez gminę Rędziny. Alkomat działa na zasadzie analizy próbki wydychanego powietrza i pozwala szybko sprawdzić trzeźwość kierującego co znacznie pozwala zwiększyć efektywność działań policjantów w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego.

Przekazane urządzenie typu AlcoTrue ma niewielkie wymiary i jest kompaktowym analizatorem wydychanego powietrza pod względem trzeźwości osoby badanej. W sposób profesjonalny zmierzy poziom alkoholu lub poinformuje użytkownika o jego braku. Alkomat AlcoTrue precyzyjnie ustala koncentrację alkoholu w wydychanym powietrzu, dzięki wyposażeniu go w elektrochemiczny sensor. Dzięki AlcoTrue badanie trwa jedynie kilka sekund, a kierowcy nie będą musieli z niecierpliwością czekać na jego wynik. Pozyskany przez stróżów prawa nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

slaska.policja.gov.pl

Zakup nowoczesnego sprzętu został zainicjowany przy współpracy Przewodniczącej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Rędzinach Pani Anny Moroń – Mielczarek oraz dzielnicowego tutejszej jednostki aspiranta sztabowego Roberta Bugaja. Urządzenie zostało zakupione dzięki przychylnej decyzji radnych i włodarzy. Oficjalnego przekazania urządzenia dokonał Wójt Gminy Rędziny Pan Paweł Militowski. Zakupione urządzenie zostało przekazane na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach podinspektora Pawła Krzemińskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj