Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja przestrzega przed obietnicami szybkiego zarobku

Facebook Twitter

Na rynku działa wielu nieuczciwych i fałszywych brokerów. Przekonał się o tym częstochowianin, który chciał szybko zarobić na kryptowalucie, a stracił ponad 100 tys. zł.

fot. pixabay,com

Mówi Sabina – Chyra Giereś z KMP w Częstochowie:

Policja apeluje – zanim zaczniesz inwestować, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Mężczyzna na jednej ze stron internetowych znalazł ofertę szybkiego wzbogacenia się, którą reklamował znany polski piłkarz. Zachęcony tą ofertą wszedł na stronę reklamy i wypełnił kwestionariusz podając swoje dane. Następnie mężczyzna odebrał telefon od rzekomego doradcy inwestycyjnego i instruowany był krok po kroku, gdzie ma się zalogować, na jakiej stronie internetowej, jaki program ma zainstalować na swoim komputerze oraz jakie transakcje bankowe ma wykonać. Następnie czekał na informację zwrotną od konsultanta. 

Telefon oczywiście nie zadzwonił, cała transakcja okazała się przykrywką dla oszukańczej działalności, dodatkowo mieszkaniec Częstochowy zorientował się że pieniądze z konta zniknęły.

Gdy nikt nie zadzwonił, mężczyzna sprawdził stan swojego konta i stwierdził, że został okradziony na około 70 tys. zł. Na tym jednak oszuści nie poprzestali i zaciągając dodatkowo na rachunku pokrzywdzonego dwa kredyty. Łącznie mieszkaniec Częstochowy stracił ponad 100 tys. zł. Zawsze zachowaj zdrowy rozsądek i dużo ostrożności, nie daj się skusić pozornie atrakcyjnymi ofertami, nie działaj pod wpływem chwili. 

Przy tego typu transakcjach potrzebna jest ostrożność przed udostępnianiem swoich danych w sieci. Nigdy nie przesyłaj pieniędzy osobom podającym się za pośredników, można je w ten sposób stracić bezpowrotnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj