Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja apeluje o rozwagę nad wodą! Jak zachować bezpieczeństwo?

Facebook Twitter

Wysokie temperatury wcześniej skłoniły mieszkańców Częstochowy do szukania ochłody w zbiornikach na naszym terenie. W Parku Lisiniec w czasie długiego weekendu pobyt młodych ludzi nad wodą skończył się jednak tragedią. W czwartek (31.05.) w niestrzeżonym akwenie utopił się 16-latek.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Coroczne ostrzeżenia nadal pozostają aktualne. Mówi podkom. Marta Ladowska, rzeczniczka częstochowskiej komendy policji:

Przed nami coraz więcej upalnych, gorących dni, a więc coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Jednak, aby bezpiecznie tam spędzić czas, trzeba zachować takie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie wskakiwać do wody i nie kąpać się w zbiornikach niestrzeżonych, tam gdzie nie ma ratowników, tam gdzie istnieje zagrożenie, że jeśli cokolwiek nam się stanie, to nie będzie nam miał kto udzielić pomocy. W grę wchodzi też zdrowy rozsądek, jeżeli chodzi o spożywanie alkoholu.

Nie przebywajmy nad wodą pod wpływem alkoholu, to największe zagrożenie dla osób, które szukają wytchnienia od słońca na kąpieliskach:

Nawet po najmniejszej ilości alkoholu nie należy wchodzić do wody, nie należy się kąpać. Jest to bardzo niebezpieczne. Należy zwracać uwagę na dzieci, nie pozostawiać ich bez opieki. Jeżeli nawet tylko moczą sobie stopy to muszą być pod opieką dorosłych. Oczywiście przestrzegamy też młodych ludzi, aby nie skakać do wody na głowę. Jeżeli to są dzikie zbiorniki, niestrzeżone, to nigdy nie wiemy, co tam na dnie się może znajdować. Taki jeden skok może skończyć się życiową tragedią – dodaje rzeczniczka miejskiej policji w Częstochowie, podkom. Marta Ladowska.

Ostrzeżenia adresowane są nie tylko do młodzieży, ale i do rodziców, opiekunów oraz pojawiających się nad wodą wędkarzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj