Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pirat z Rędzin, który o mało nie rozjechał rodziny, może trafić za kratki na 5 lat

Facebook Twitter

Jechał z ogromną prędkością przez Rędziny, wyprzedzał kilka samochodów i o mało nie potrącił na pasach przechodzącej przez jezdnię rodziny. Czerwcowe zdarzenie, które odbiło się szerokim echem w kwestii bezpieczeństwa drogowego, teraz będzie mieć finał w sądzie.

Prokurator oskarżył 39-letniego kierowcę. Jak się okazało pirata-recydywistę.

Stworzył realne zagrożenie potrącenia przechodzących przez przejście 4 osób, w tym 2 dzieci w wieku 7 i 3 lat. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu i stanowi bardzo istotny dowód w tej sprawie. 10 lat temu Rafał K. był skazany na karę 7 lat i 6 miesięcy za spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd orzekł także wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku z tym wyrokiem mężczyzna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą. Będzie to dla niego okoliczność obciążająca, gdyż nie miał prawa jazdy, złamał przepisy drogowe i nie respektował wyroku sądu w swojej sprawie sprzed lat

– wyjaśnia rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Rafałowi K. grozi długoletnia odsiadka.

W postępowaniu przedstawiono Rafałowi K. zarzut narażenia pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Rafał K. przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu nieodpowiedzialnemu kierowcy został właśnie skierowany do Sądu w Częstochowie, informował nas prokurator Tomasz Ozimek.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2021