Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pieski weekend w OKF: Pokazy filmowe, warsztaty i zachęta do adopcji zwierząt

Facebook Twitter

26 sierpnia miłośnicy czworonogów obchodzą Międzynarodowy Dzień Psa. Na tę okazję szykują się też częstochowianie. W Kinie Iluzja organizowany jest „Pieski weekend”, który potrwa od piątku do niedzieli (28.08). To okazja, by na dużym ekranie obejrzeć psie historie dla młodych i dorosłych widzów.

Bilety cegiełki wesprą bezdomne zwierzaki ze schroniska. Będą nie tylko pokazy filmowe:

Małgorzata Iżyńska: W naszym kinie OKF „Iluzja” odbędzie się filmowy Pieski Weekend. Pierwszy taki w Częstochowie. Pieski Weekend, jak sama nazwa wskazuje, będą to filmy o tematyce prozwierzęcej, z których dochód będzie przeznaczony na wsparcie zwierząt z naszego schroniska na ul. Gilowej.

Jak mówi ambasadorka częstochowskiej akcji Małgorzata Iżyńska, filmy mają zwrócić uwagę na problem bezdomnych zwierząt, na potrzebę pomocy im i zapewnienia lepszych warunków:

Małgorzata Iżyńska: Opłaty są symboliczne, bo niektóre seanse są na wstęp wolny. Natomiast będzie również przed seansem multimedialna prezentacja psów do adopcji i będą również w sobotę i niedzielę warsztaty – jedne dla młodzieży, drugie dla dorosłych, na które naprawdę warto się zapisać, ponieważ lista miejsc jest ograniczona.

„Pieski weekend” rozpoczyna się nieprzypadkowo 26 sierpnia, gdy na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa:

Małgorzata Iżyńska: Sama akcja piękna w swojej idei, ponieważ możemy wspomóc nasze schronisko, promować adopcję, ale przede wszystkim miło spędzić czas. Nowe połączenie kina i pomocy zwierzętom. Bardzo serdecznie wszystkich Państwa zapraszam i proszę o wsparcie

– dodawała Małgorzata Iżyńska – ambasadorka akcji i miejska radna. W razie poszukiwania czworonoga dla siebie i rodziny warto odwiedzić Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej w Częstochowie.

fot. facebook.com/kinostudyjneokfiluzja

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023