Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Parkitka z ponad 60 pacjentami covidowymi, ale znacząco zmniejszyła liczbę łóżek zarezerwowanych dla zakażonych

Facebook Twitter

W szpitalu na Parkitce miejsc dla pacjentów z Covid-19 jest już o jedną trzecią mniej niż w marcu. Potrzeby w tym zakresie maleją. Pula takich łóżek wraca na oddziały dla potrzeb pozostałych chorych.

Wznowiono też zaplanowane operacje:

Zabiegi planowe przebiegają już normalnie. Oddziały, które zostały wcześniej sztucznie zaadaptowane na potrzeby walki z pandemią wracają do swojego pierwotnego przeznaczenia. Sukcesywnie zmniejszamy liczbę łóżek covidowych. Obecnie mamy ich 88 – to jest około 40 mniej niż mieliśmy dwa miesiące temu – z czego 62 są zajęte

– informował nas Dariusz Tworzydło, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. W razie potrzeb lecznica może zwiększyć bądź zmniejszyć przyjęcia chorych z Covid-19, wszystko zależy od przebiegu zakażeń w trakcie pandemii.

Wymiary stabilizacji i sytuacji epidemiologicznej, którą obserwujemy w regionie, będziemy reagowali adekwatnie do potrzeb. Wszystko wraca powoli do stabilnej sytuacji. Jesteśmy gotowi na przyjmowanie pacjentów. Przyjmujemy pacjentów planowych. Oddziały wracają do swojego pierwotnego przeznaczenia.

O zapewnieniu dostępu do służby zdrowia, już po ostatniej fali zakażeń Covid-19, mówił Dariusz Tworzydło, rzecznik szpitala z Parkitki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj