Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oświetlenie na Wałach Dwernickiego: Zasadniczą część udało się przywrócić

Facebook Twitter

Nie działa oświetlenie na ulicy Wały Dwernickiego w Częstochowie, a ruch pieszych w rejonie cmentarza Kule jest coraz większy. W tej sprawie alarmował nas kilka dni temu słuchacz ostrzegając, że może dojść do tragedii.

gmina rędziny Oświetlenie na Wałach Dwernickiego
Fot. Pixabay

Oświetlenie na Wałach Dwernickiego nie działa. Informował nas słuchacz

Sprawę początkowo przekazaliśmy drogowcom, a częstochowski MZD zgłosił awarię w Tauronie. To państwowa spółka zarządza oświetleniem ulicznym w tym rejonie. Zgłoszenie trafiło też do pogotowia energetycznego.

Może Wasz głos będzie bardziej słyszalny. Od ubiegłego piątku nie ma świateł na ulicy Wały Dwernickiego na odcinku około 300 metrów i na skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną, gdzie teraz jest duży ruch pieszych do cmentarza Kule. Dwukrotnie dzwoniłem na pogotowie energetyczne w niedzielę i wczoraj i odpowiedzieli mi: proszę czekać, proszę czekać. Chyba czekać na jakąś śmierć.

Po kilku dniach większość latarni ulicznych w okolicach cmentarza Kule została naprawiona:

Gracjan Respondek: Zgłoszenia o pojedynczych awariach opraw oświetleniowych przy ulicy Wały Legnickiego docierały do nas od kilku dni. Nasze ekipy techniczne starały się usuwać je na bieżąco. Niestety okazało się, że usterka jest dużo poważniejsza niż sądziliśmy. Uszkodzeniu uległy złącza kablowe zasilającego kolejne obwody oświetleniowe. Ekipa serwisowa podjęła się wymiany wadliwego elementu instalacji. Udało się przywrócić zasilanie w zdecydowanej większości opraw oświetleniowych w tym rejonie. Problemem mogą być jeszcze pojedyncze, niedziałające punkty świetlne, ale w najbliższych dniach te drobne awarie także będą sukcesywnie eliminowane.

Jak wyjaśnia Gracjan Respondek, rzecznik Tauron Nowe Technologie, większość latarni przy Wałach Dwernickiego udało się uruchomić 23 października. Awaria była poważna, stąd nie działał cały ciąg ulicznego oświetlenia na dystansie kilkuset metrów – także co szczególnie istotne w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Cmentarną. Jeżeli zauważycie awarię oświetlenia, zawsze warto ją zgłosić – dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców w ruchu drogowym.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj