Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ostatnie piosenki Agnieszki Osieckiej do usłyszenia jutro (16.09.) i w niedzielę

Facebook Twitter

Śpiewający aktorzy częstochowskiego teatru zaproszą widzów do Wesołego Miasteczka. Najnowsza premiera na deskach Teatru Mickiewicza, pierwsza w tym sezonie to udramatyzowany muzyczny spektakl z ostatnimi piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Jej twórczość wraca 20 lat po śmierci poetki:

Za przygotowanie spektaklu „Wesołe Miasteczko” odpowiedzialny jest André Hübner-Ochodlo, pieśniarz, reżyser, aktor, a prywatnie przed laty przyjaciel Osieckiej. Jak mówi reżyser, zamiarem było przybliżenie twórczości Osieckiej młodszej publiczności, która może nie znać jej dawnych tekstów. Na scenie zobaczymy częstochowskich aktorów: Martę Honzatko, Walderama Cudzika i Adama Hutyrę oraz gościnnie Marcina Januszkiewicza.

W sobotę podczas Nocy Kulturalnej oraz podczas oficjalnej niedzielnej (17.09.) premiery usłyszymy 16 piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej. Utwory pochodzą ze spektakli „Do dna”, „Darcie pierza”, „Wilki”, „Apetyt na śmierć” i „Nie żałuję”. Jak powiedział nam reżyser to coś więcej niż koncert i dużo więcej niż tylko odśpiewane piosenki:

Mówił André Hübner-Ochodlo reżyser spektaklu „Wesołe Miasteczko”. Premiera w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza została przygotowana we współpracy z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Wydarzeniu towarzyszy tez specjalnie wydana płyta z muzyką z tej sztuki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj