Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

OPK Gaude Mater zaprasza na spotkanie z częstochowską pisarką Anną Rozenberg. To już w najbliższy piątek 30 lipca

Facebook Twitter

To częstochowianka, na co dzień mieszkająca w Wielkiej Brytanii, na swoim koncie ma znakomity pisarki debiut. W marcu ukazała się jej powieść pt. "Maski pośmiertne".

fot. czestochowa.pl

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater zaprasza na piątkowe spotkanie z Anną Rozenberg. Warto zarezerwować sobie wieczór 30 lipca, do czego zachęca Robert Jasiak:

W ośrodku literatura jest od zawsze. Jestem zadowolony i mam nadzieję, że państwo także, że Częstochowianka wydająca w dużym wydawnictwie, z dużą trasą literacką będzie również u nas w ośrodku. Spotkanie w reżimie sanitarnym, czyli obowiązują maski i dystans, ograniczona liczba miejsc, także zapraszam państwa na to spotkanie. Kiedyś to nosiło nazwę Literackie piątki, to jest nadal ten sam cykl, ale reklamujemy to teraz jako Autorskie spotkania literackie.

Początek spotkania, przypomnijmy o godzinie 19.00. Anna Rozenberg z wykształcenia jest ekonomistką, ma na swoim koncie także opowiadania publikowane w antologiach. Jest czterokrotną laureatką konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu.

Anna Rozenberg, literacko zadebiutowała bajką terapeutyczną dla dzieci na łamach częstochowskiego tygodnika 7Dni. Jej opowiadania ukazały się w antologiach „Czas zbrodni” (2015) oraz „Nikomu się nie śniło” (2017). W marcu 2021 roku nakładem wydawnictwa Czwarta Strona Kryminału ukazała się jej debiutancka powieść zatytułowana „Maski pośmiertne”. Jest to pierwszy tom serii o inspektorze Davidzie Redfernie. Autorka na co dzień prowadzi portal redakcje.com.pl, gdzie pomaga szlifować teksty literackie i komercyjne. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie kryminałów, egzotyczne wyprawy i głaskanie kotów, których jest niekwestionowaną wielbicielką.

źródło: OPK Gaude Mater.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj