Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ograniczenia złagodniały. Co konkretnie można, a czego nie?

Facebook Twitter

Nowe łagodniejsze ograniczenia pozwalają nam od tego tygodnia wreszcie wyjść na spacer, pójść do lasu, wybrać się na rower czy odwiedzić park. Otwarte są ponownie cmentarze, bez przeszkód można odwiedzić serwis wymiany opon, czy myjnię samochodową.

Pamiętać trzeba przy tym o bezpieczeństwie swoim i innych oraz zachować należytą ostrożność, przypomina o tym częstochowska policja.

Zostały złagodzone niektóre zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Mieszkańcy, którzy odczuwają taką potrzebę mogą wyjść na spacer do lasu, parku, iść biegać czy skorzystać z roweru. Pamiętajmy jednak, że nadal obowiązuje się zakaz gromadzenia się. Nadal musimy utrzymywać dwu metrowe odstępy i zakrywać nos oraz usta w przestrzeni publicznej. Dzieci poniżej 13-stego roku życia nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej.

– jak mówi asp. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej komendy, nadal dzieci nie mogą korzystać z placów zabaw, wciąż pozostają zamknięte liczne place do rekreacji ruchowej rozsiane na terenie miasta. Nie prowokujmy niewłaściwych zachowań, które sprzyjać będą roznoszeniu wirusa.:

W dalszym ciągu obowiązuje stan epidemii w naszym kraju. Oznacza to, że powinniśmy stosować się do zasad bezpieczeństwa i higieny. Jeżeli nie musimy wychodzić, to najlepiej jeśli zostaniemy w domach. Od tego jak będzie przebiegał proces rozprzestrzeniania się wirusa zależeć będzie wprowadzenie kolejnego etapu zbliżającego nas do normalności. Nie naużywajmy możliwości przemieszczania się w celach rekreacyjnych, nie organizujmy imprez, nie gromadźmy się, nie organizujmy spotkań przy grillu. To jeszcze nie jest ten czas.

Wciąż można spodziewać się licznych patroli na częstochowskich ulicach, które sprawdzą czy respektujemy obowiązujące rozporządzenia. Z apelami do mieszkańców w tej sprawie nadal też zwraca się Straż Miejska.

Nie narażajmy siebie ani osób najbliższych zarażeniem się koronawirusem. Policjanci nadal będą wykonywali czynności, będą kontrolować czy osoby objęte kwarantanną stosują się do niej, będą patrolować ulice, parki i lasy, będą sprawdzać czy mieszkańcy nie łamią przepisów.

– apelowała asp. Sabina Chyra-Giereś z Miejskiej Komendy Policji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj