Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oflagowane miejskie autobusy. Związkowcy MPK znów protestują

Facebook Twitter

Wewnątrz firmy trwa sprawdzanie nieprawidłowości w związku z bezprawnym odprowadzaniem składek z pensji pracowników na rzecz związków zawodowych. Zarząd zdecydował o wewnętrznym dochodzeniu w tej kwestii...

MPK odkryło, że wśród załogi są pracownicy, którzy nie znajdują się na liście członkowskiej konkretnego działającego w firmie związku zawodowego, a tymczasem z automatu składką potrącaną z pensji zasilają związki. W tym celu potrzebna jest jednak pisemna zgoda pracownika.

MPK w wewnętrznej procedurze ma zamiar zweryfikować dane przekazane do kadr i sprawdzić wszystkich swoich pracowników pod kątem deklaracji związkowych. Spór zbiorowy w firmie trwa od ubiegłego roku. Flagi, jakie wywiesili na pojazdach motorniczy i kierowcy to kolejny jego przykład. Żądają podwyżek płac.

Niewykluczony jest dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Wstępnie mówi się o piątku. Jeśli nie będzie zgody związki straszą strajkiem generalnym w MPK. Na razie nie została jeszcze podjęta decyzja czy sprawa składek na rzecz związków zawodowych trafi do prokuratury. W kwestii strajku kosztami zarząd spółki chce obciążyć związkowców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj