Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oddaj krew, zostań nowym honorowym krwiodawcą. Akcja krwiodawstwa 6 czerwca w M1

Facebook Twitter

6 czerwca kolejna tegoroczna akcja krwiodawstwa inicjowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Legion w Częstochowie. Tym razem warto się pojawić w Centrum Handlowym M1 przy Kisielewskiego, gdzie pomysłodawcy będą promować honorowe krwiodawstwo, a przede wszystkim chcą pozyskać nowe osoby, które zdecydują się uczestniczyć w zbiórce pierwszy raz.

oddaj krew

Oddaj krew, zostań nowym honorowym krwiodawcą

Wielu mieszkańców obawia się udzielania takiej pomocy

– mówi Piotr Gajda, tymczasem osoby oddające krew mogą liczyć na wiele przywilejów. Największym jest to, że na bieżąco można kontrolować swoje zdrowie.

Piotr Gajda: Jak oddajemy krew, ta krew jest badana, my również jesteśmy badani i choćby z nami się coś złego działo, to szybko się o tym dowiemy. A profilaktyka jest niezwykle ważna. Po samym oddaniu krwi również nie ma czegoś takiego, że człowiek jest bardzo osłabiony i nie może funkcjonować. Jest dzień wolny czy w tej chwili dwa dni wolnego nawet za oddanie krwi. Jest ten czas, żeby odpocząć. I trzeba pamiętać o tym, żeby nie strugać chojraka. Czyli po oddaniu krwi nie wstawać od razu i nie uciekać, tylko dać sobie chwileczkę usiąść, odpocząć. My też na takich akcjach zachęcamy do tego, żeby chwilę z nami porozmawiać. Te 15 minut odpoczynku w zupełności wystarczy, żeby wrócić do normalnego funkcjonowania.

Akcja 6 czerwca będzie prowadzona w godzinach 9:00 – 13:00 w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowicach. Na terenie Centrum Handlowego M1 będzie działał też punkt informacyjny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024