Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Od dzisiaj zmiany w rozkładzie linii tramwajowych 1 i 2

Facebook Twitter

Uwaga pasażerowie MPK. Szykują się kolejne zmiany na liniach tramwajowych nr 1 i 2 oraz w autobusowej komunikacji zastępczej. Zaczną obowiązywać już od poniedziałku 12 października.

Linia tramwajowa numer 1 została zawieszona, to oznacza, że autobusowa linia zastępcza będzie kursować już na całej trasie czyli od ulicy Fieldorfa na Północy aż do szpitala na Kucelinie. Zawieszona zostaje też „dwójka”. Autobus „za tramwaj” będzie woził pasażerów między dzielnicą Północ aż do dworca PKP na Rakowie. Bez zmian za to będzie kursować linia tramwajowa nr 3, ale tylko na południowym odcinku. Między ulicą Fieldorfa a Zajezdnią MPK, także będzie trzeba korzystać z autobusowej linii zastępczej.

Przy przesiadkach między tramwajami linii nr 3 a autobusami linii nr 03 (realizowanych przy Zajezdni MPK), obowiązują te same bilety.

Na odcinku Powstańców Śląskich – Fieldorfa, dla linii 01, 02 i 03 obowiązują te same przystanki, co dotychczas na linii nr 123.
Na odcinku Zajezdnia MPK – Kucelin/Raków Dworzec PKP, linie nr 01 i 02 będą zatrzymywały się na przystankach autobusowych zlokalizowanych
w najbliższym sąsiedztwie przystanków tramwajowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021