Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowoczesne bloki w Blachowni, powstaną dzięki współpracy gminy ze spółdzielnią mieszkaniową

Facebook Twitter

Nowoczesne i energooszczędne bloki mieszkalne powstaną w Blachowni. Tutejszy samorząd porozumiał się ze Spółdzielnią Mieszkaniową. Planowane są na osiedlu przy ulicy Sienkiewicza.

bloki w Blachowni
fot.blachownia.pl

Nowoczesne bloki w Blachowni

Jak informuje burmistrz Blachowni – Sylwia Szymańska, to najkorzystniejsza możliwość zdobycia własnego lokum na rynku. Inicjatywa polega na wsparciu spółdzielni mieszkaniowych przy wykorzystaniu preferencyjnego finansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pomysł już podchwytują kolejne samorządy w formie tzw. budownictwa społecznego. Osiedle w Blachowni ma działać podobnie jak częstochowskie TBS-y, gdzie lokatorzy swoją spłatę dokonują w formie czynszu bez konieczności zaciągania kredytu.

Teren pod budowę został wyznaczony zgodnie z prawem miejscowym przy ul. Sienkiewicza, ale jeszcze Rada Miejska w Blachowni musi wyrazić zgodę na bezprzetargową sprzedaż części działek. Gmina też będzie prowadzić nabór lokatorów, wskazywać ma: rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne, czy seniorów potrzebujących mieszkania.

Dodajmy, że partnerstwo samorządu ze spółdzielnią mieszkaniową kładzie nacisk na jak najkorzystniejsze warunki finansowe, argumentują władze Blachowni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj