Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe przepisy dot. używanych samochodów pozwalają czasowo wycofać auto z dróg – o tym warto wiedzieć

Facebook Twitter

O obowiązujących zmianach w prawie od 31 stycznia, które dotyczą rejestracji pojazdów, już mówiliśmy. Nie musimy już zmieniać numerów rejestracyjnych pojazdów, jeżeli auto pochodzi z innego rejonu Polski.

fot. Pixabay

Tablice to jednak nie wszystko, rejestracja używanych samochodów odbywa się na zmienionych zasadach. Poprawione przepisy umożliwiają np. czasowe wycofanie używanego samochodu z ruchu:

Jednak tylko w przypadku konieczności wykonania naprawy wynikającej z uszkodzenia zasadniczych elementów nośnych konstrukcji samochodu lub w przypadku tzw. szkody istotnej samochód będzie można wycofać z ruchu na okres od 3 do 12 miesięcy, bez możliwości przedłużenia tego czasu.

Aby wycofany samochód znów pojawił się na częstochowskich ulicach, będzie musiał przejść przegląd techniczny

– mówi Marcin Breczko z Urzędu Miasta.

Po naprawie, czyli przed ponowną rejestracją i przed ponownym dopuszczeniem do użytku, samochód będzie musiał przejść dodatkowe badanie diagnostyczne. Samochodu osobowego nie będziemy mogli ponownie wycofać z ruchu wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia, w którym upłynął określony w ostatniej decyzji okres czasowego wycofania.

Referat Komunikacji w częstochowskim Wydziale Spraw Obywatelskich pracuje normalnie. Urzędnicy służą pomocą dla kierowców, którzy mają wątpliwości odnośnie nowych przepisów i rejestracji pojazdów.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj